RPVOK

Barevný podzim APA na Jesenicku

Barevný podzim APA na Jesenicku
1. 12. 2021

V Centru pohybové gramotnosti v inkluzivním vzdělávání na střední průmyslové škole v Jeseníku (emko) to žije a během podzimu zde proběhly tři různorodé akce s cílem podpořit pedagogické i nepedagogické pracovníky, kteří se podílejí na vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti vzdělávání v pohybové gramotnosti.  

V září se uskutečnil seminář na téma “plavání aplikované v inkluzivním vzdělávání“. Začal přednáškou zaměřenou na legislativu a poté následovala praktická část v bazénu v České Vsi s konkrétními tipy  podpory pro žáky se SVP pod vedením zkušených lektorek Mgr. Kláry Botkové a Mgr. Elišky  Vodákové. 

Na začátku listopadu přijela do Jeseníku lektorka Mgr. Lenka Fasnerová z Centra pohybu v Olomouci  a představila zájemcům Woodie a jeho mnohostranné využití. Jedná se o balanční fitness pomůcku zaměřující se na správnou aktivaci a posílení hlubokého stabilizačního systému. Velkou předností je zábavnost a intuitivní, téměř až návykové cvičení všechny oslovilo. 

Jen o týden později přijali pracovníci Centra APA v Olomouci pozvání ředitele emka Mgr. Jiřího  Viterny na Den otevřených dveří a prezentovali zde část svých aktivit. Ukázali hravou formou studentům i návštěvníkům práci se sportovními invalidními vozíky a laserovou střelbu naváděnou  zvukem. Intenzivní zpětná vazba a pozitivní ohlasy jsou potvrzením, že organizace těchto akcí je  smysluplná. 

Spolupráce emka s Centrem APA pokračuje a 2. 12. nás čeká celodenní program s názvem „Ambasáda  pohybu pro všechny“. Praktickými i teoretickými semináři se bude prolínat myšlenka o prosazení  pohybového režimu a podpory zdraví ve všech (psycho-socio-fyzio) rovinách jak u žáků, tak i  pedagogů. Sdílet své zkušenosti zde bude mnoho erudovaných osobností z FTK v Olomouci. 

A po Novém roce se můžeme na emku opět těšit na lektorku Mgr. Lenku Fasnerovou. 11. 1. povede  seminář, kde bude představena metoda zdravotního cvičení FitPainFree a pohybově akční Line  Dance. 

Tak snad brzy na viděnou na některé z plánovaných akcí. 


Těšíme se :) Koordinátor APA pro Jesenicko

Mgr. Václav Macháček