IKAPOK II

Seminář pohybové gramotnosti pro žáky GJB a SPgŠ

Seminář pohybové gramotnosti pro žáky GJB a SPgŠ
16. 11. 2021

Po roční odmlce způsobené pandemickými restrikcemi a distanční výukou se naše škola naplno zapojila do spolupráce s Regionálním centrem aplikovaných pohybových aktivit Olomouckého kraje. 

V rámci implementace krajského akčního plánu připravili metodici RC APA žákům třetích ročníků oboru předškolní a mimoškolní pedagogika GJB a SPgŠ Přerov sérii workshopů. Tématem bylo rozšíření znalostí a praktických dovedností v oblasti pohybových aktivit v inkluzivním vzdělávání. Seminář byl organizován jako spojení teoretické přednášky a praktické výuky. Žáci si mohli aktivně vyzkoušet současné způsoby rozvoje základů pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání.

Celého bloku workshopů se během měsíce listopadu letošního roku zúčastnilo bezmála 100 žáků naší školy, kteří měli možnost obohatit své znalosti a dovednosti v dané oblasti, která je v současné době velmi aktuální a exponovaná.

V současné době vzniká na GJB a SPgŠ Přerov Centrum pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání, které umožní efektivnější organizaci podobných akci pro žáky naší školy a rozšíří vzájemnou spolupráci s RC APA a FTK UP Olomouc. Další plánovanou spoluprací by měly být vzdělávací semináře pro pracovníky mateřských škol našeho regionu.