RPVOK

Zprávy z Regionálního centra pohybové gramotnosti, RPVOK na eMku v Jeseníku

Zprávy z Regionálního centra pohybové gramotnosti, RPVOK na eMku v Jeseníku

RPVOK

24. 5. 2022

Na eMku (SPŠ Jeseník), Centru pohybové gramotnosti v inkluzivním vzdělávání v projektu Rovné příležitosti ve vzdělávání v Olomouckém kraji do toho šlapeme i v druhém pololetí školního roku a přidáváme další kousky do bohaté nabídky seminářů z oblasti podpory pedagogických pracovníků v pohybové gramotnosti a aktivním zapojení dětí, žáků a studentů ve školních i mimoškolních pohybových aktivitách.


Co máme za sebou?


Na začátku nového roku jsme mysleli jako první na zdraví, a tak lednovým tématem bylo cvičení FitPainFree, jehož cílem je zbavení bolestí zad, ramen, kyčlí a prevence těchto obtíží. Doplňkem semináře byl pohybově akční Line Dance. Lekcemi nás provázela Mgr. Lenka Fasnerová z centra pohybu Olomouc.


V březnu jsme to roztočili s „Hoopingem“ aneb cvičením s obručí. Semináře se zúčastnili v první části studenti, v druhé to byli pedagogičtí pracovníci. Netradiční aktivita vedla, zejména u mužské části studentů, k nebývalým emocím. Lektorka Mgr. Lenka Fasnerová obruč komplexně zapojila do struktury vyučovací hodiny tělesné výchovy a ukázala mnoho variant jejího využití. Pedagogičtí pracovníci se dále věnovali hoopingu po didaktické stránce, a poté pokračovali lekcí Line Dance. Jednoduché skupinové taneční choreografie pozitivně naladily mysl a zrelaxovaly tělo.


Květnový seminář se konal na discgolfovém hřišti v krásném okolí Priessnitzových léčebných lázní. Tématem bylo frisbee, konkrétně discgolf a hra ultimate frisbee. Závěr byl věnován netradiční sportovní hře Brännball. Lektor, učitel Michal Pospíšil ze ZŠ Ruda nad Moravou se zaměřil zejména na možné modifikace těchto aktivit k specifickým potřebám žáků. Vzájemné sdílení, tipy do výuky, příběhy z letních táborů a volnočasových aktivit s dětmi byly cenným bonusem.


A co nás čeká?


Červen bude ve znamení koloběžky. Držte palce, ať zase vyjde pěkné počasí a v úterý 14. 6. nic nezkomplikuje seminář “Koloběžka a její využití v inkluzivním vzdělávání” pod vedením zkušené lektorky Mgr. Lenky Fasnerové. Neváhejte, přihlaste se a načerpejte nové zkušenosti a zážitky v příjemné atmosféře.


Těšíme se na Vás!


Koordinátor APA pro Jesenicko

Mgr. Václav Macháček