IKAPOK II

Odborný seminář: Inovace v designu a ekologický nábytek – 21. 6. 2023

Odborný seminář: Inovace v designu a ekologický nábytek – 21. 6. 2023

IKAP2

29. 6. 2023

Odborný seminář proběhl formou on-line prezentace s představením inovativních prvků v designu nábytku a využívání ekologických recyklovaných materiálů na výrobu nábytku. Lektor Ing. Milan Šimek, Ph. D. z Mendelovy univerzity Brno, Ústavu nábytku, designu a bydlení Lesnické a dřevařské fakulty představil také několik ukázek z bakalářských a diplomových prací týkajících se nového designu a výroby nábytku moderními technologiemi – dřevoobráběcí CNC nebo opracování laserem.

Zajímavou inspirací pro účastníky bylo představení návrhu a realizace stolového nábytku z tvarované překližky pro výrobu na CNC – obráběcí laser. Mezi ekologickými materiály se prezentovaly kompozitní desky z recyklovaných materiálů – papír, plast, nápojové kartony a také myceliem hub rozložitelných materiálů a jejich následné použití. Např. jsou to desky Packwall Basic a Packwall Design, které se dají povrchově upravovat dýhováním a lakováním.

Závěrem odborného semináře proběhla diskuze k tématům a účastníci kvitovali spokojenost s vybranými aktuálními tématy Designu nábytku a samotnou prezentaci lektora.